2024-05-16

Būsto pirkėjai Vilniuje iškart atkreipė dėmesį į naują NT projektą „Jorai“

Augantis Vilnius kaskart nustebina. Šalia pagrindinių gatvių mieste vis atsiranda įspūdingų NT projektų. Viena tokių naujienų – šiaurinėje Geležinio Vilko gatvės dalyje pradėti statyti „Jorai“.

Modernūs namai ir jauki miško bičiulystė – „Jorai“ atspindi, kaip keičiasi gyvenimo mieste kokybė. NT plėtotojai kuria namus Visorių ir Bajorų mikrorajonų sandūroje, Mokslininkų gatvėje, efektyviai integruodami juos į išvystytą socialinę infrastruktūrą.

Todėl naujakuriams nekils rūpesčių dėl darželio ar mokyklos, šalia jau veikiančią IKI parduotuvę netrukus papildys LIDL parduotuvė, vaistinė, lengvai pasiekiama ir viešojo transporto stotelė. Labai arti – aukščiausios kokybės sveikatos paslaugos Santaros klinikose. O tiesiai į miesto centrą – vos per 15 min. Geležinio Vilko gatve automobiliu ar viešuoju transportu.

Bet labiausiai čia traukia Visorių ir Bajorų miško parkas. Žalią „Jorų“ aplinką ir patogią lokaciją vertinantys žmonės jau ėmė rezervuoti butus. Projekto statybos tik prasidėjo, tad šiuo metu įsigyjant būstą galimą sulaukti geriausio pasiūlymo.

Idėją architektams padiktavo miškas 

Į šią Vilniaus vietą atvykusių architektų akį pirmiausia patraukė vakarinėje sklypo pusėje susiformavusi miškinga kalva, skirianti sklypą nuo naujai pastatyto darželio.

„Iškart pamatėme, koks stiprus čia yra miesto ir gamtos santykis – viskas ko reikia kasdieniam gyvenimui, pradedant aplinkinėmis paslaugomis bei funkcijomis ir baigiant šalimais ant kalvos augančiu miškeliu. Vieta ir aplinka leis žmonėms gyventi patogiai ir visapusiškai“, – įspūdžiais dalijosi projekto architektas Andrius Mockaitis iš architektų studijos „313 architects“. Jo kolega, projekto bendraautoris, Justinas Žalys pridūrė, kad būtent miškas, esantis vakarinėje sklypo pusėje, padiktavo architektūrinę idėją. „Jorų pastatas savo forma tarsi apglėbia miško zoną, o nuo rytinėje pusėje planuojamų prekybos ir administracinio pastatų yra atskiriamas žalia pėstiesiems ir dviratininkams skirta jungtimi“, – dėstė architektas.

Tad vienoje pastato pusėje jaučiamas urbanizuotas vietovės charakteris, o kitoje – miško skleidžiama ramybė. Natūralu, kad „Jorai“ yra skirti žmonėms, mėgstantiems balansą tarp miesto ritmo ir gamtos ramybės.

Ilgaamžis sprendimas

Moderniam pastatui įsilieti į gamtos ir miesto aplinką padės skirtingų spalvų klinkeris ir šiuolaikiški, detalėmis neperkrauti fasado sprendimai. Apskritai, pastato architektūrinė išraiška yra šiuolaikiška, tačiau tuo pačiu paremta ir klasikinėmis kompozicijos proporcijomis.

Langų tinklas fasaduose lygiuojamas vienodais atstumais, taip sukuriant aiškų fasado skaidymo algoritmą. „Tiek pastato fasadams, tiek bendrų erdvių interjerams parinktos kokybiškos ir ilgaamžės medžiagos. Fasadams – aukštos kokybės klinkeris, o laiptinių apdailai – fibro cemento plokštės. Dėl to ir po dešimties metų pastatas atrodys estetiškai ir patraukliai“, – akcentuoja J. Žalys.

Dviračių taku – iki pat Žaliųjų ežerų

Tai, kad 125 hektarų Visorių ir Bajorų miško parkas yra vertybė , leidžianti perteikti gyvenimo balanso formulę, nuo pat pradžių įvertino ir NT plėtotojai – bendrovė „Rewo“. Pasak bendrovės vadovo Edvino Malevskio, žalioji aplinka plėtotojus įkvepia taip pat stipriai kaip ir architektus. E. Malevskis įsitikinęs, kad gamta taps ir gyventojų įkvėpimo bei atsipalaidavimo šaltiniu, padės sukurti kasdienius sveiko poilsio ritualus. „Būsto vieta yra patogi ir dienai su automobiliu, ir dienai be automobilio. Iš čia dviračiu galima lengvai pasiekti ir miesto centrą, ir Žaliuosius ežerus bei kitas vaizdingas Vilniaus vietas. Susisiekimas viešuoju transportu taip pat patogus“, – teigia E. Malevskis.

Pirmieji „Jorų“ pirkėjai pastebi, kad brandus miško parkas yra tarsi sporto salė po atviru dangumi ir visada grynu oru. Vasarą čia bus galima mėgautis pavėsiu arba naujais dviračių takais nuskrieti iki artimiausių ežerų pasimėgauti saule. Ruduo džiugins spalvingais vaizdais, o žiemą vaikai tikrai ras kalniuką, nuo kurio smagu leistis rogėmis.

„Rewo“ vadovas priduria, jog daugiau nuosavos erdvės norinčios šeimos gali rinktis butus pirmajame aukšte, su nuosavu išėjimu į miško parką tiesiai iš savo buto.

Jaukus kiemas  su vešliais želdynais ir be automobilių

Pastatyti iki 2025 metų  galo suplanuotas daugiabutis suprojektuotas taip, kad miško parkas taps tarsi nuosavo „Jorų“ namų kiemelio tąsa. Bendro kiemo želdynus suformuos profesionalūs kraštovaizdžio dizaineriai, atrinkdami ir derindami labiausiai šiam kampeliui tinkamas augalų rūšis.

Želdynai derės prie atvirų erdvių ir atskirs skirtingas funkcines zonas. Tad kiekvienas užsukęs į „Jorus“ iškart supras kiemo privalumus: estetiką, funkcionalumą, modernumą. Projekte daug dėmesio skiriama tiek laisvalaikio sporto zonai, tiek žaidimų aikštelėms, nes judėjimas ir bendravimas – geros savijautos pagrindas.

Dėl to „Jorų“ kiemas bus žalias ir be automobilių. Gyventojų transporto priemonėms bus skirta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje tilps 136 automobiliai. Teritorija bus stebima vaizdo kameromis, varteliai į vidinį kiemą – su kodine spyna, kurios leis užtikrinti gyventojų privatumą ir saugumą.

Ar nustebins kaina? 

Funkcionalus vidaus erdvių suplanavimas yra virtęs bendrovės „Rewo“ parašu. „Jorų“ projekte siūlomi įvairūs 22–91 kv. m ploto butai, kuriuose gyvenimui bus išnaudota visa erdvė. Be to, namus pratęs erdvus balkonas, asmeninė terasa ar nuosavas kiemelis. Rečiau naudojamus daiktus ar dviračius gyventojai turės galimybę laikyti asmeniniuose sandėliukuose.

Daugiabutis „Joruose“ suprojektuotas taip, kad visiškai atitiktų A++ energinės klasės reikalavimus, taip užtikrinant mažesnes būsto išlaikymo sąnaudas. Įrengtas grindinis šildymas suteiks daugiau erdvės estetikai ir interjero sprendimams, taip pat – didesnį komfortą.

Visi šie privalumai atsiveria nuo 69 tūkst. eurų (nuo 2 690 eur/kv.m) – tokia yra pradinė vieno kambario butų „Joruose“ kaina. O prasidėjus rezervacijoms, pirmieji pirkėjai turi didžiausią būsto pasirinkimą.